KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307271
nr 1530 7271
Eigil Schwab
(1882-1952), Sverige
Oljemålning, Dagens skörd. Signerad. Olja på duk, 71x88 cm, yttermått inklusive ram: 86x102 cm
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:31:41
27/3 19:47:01
Eigil Schwab
Läs mer om Eigil Schwab